Museums and Galleries

 

 

Museums and Galleries

 

 

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Jedinečný zážitok a iný pohľad na krásy Slovenska vám ponúka Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Múzeum sídli v historickej budove a v roku 2015 prešlo kompletnou rekonštrukciou.  Aj tým sa stalo toto múzeum atraktívnejším a zaujímavejším nielen pre deti, ale aj pre starších návštevníkov. Múzeum je rozčlenené do niekoľkých expozícií, ktoré vás vtiahnu do hlbín svojich tajov. 

Liptovské múzeum v Ružomberku

Expozície geológie, paleontológie, botaniky a zoológie vám ponúkajú množstvo informácii o horninách a mineráloch vyskytujúcich sa na Liptove, ale aj o rastlinách a stromoch typických pre túto oblasť. Návštevníci si môžu prezrieť zvieratá, ktoré obývajú toky, lúky a lesy nášho Liptova. Dokonca tu nájdete aj vypreparovanú zver ako sú vlk, medveď, diviak, ale aj iné, s ktorými sa v bežnom živote len tak nestretnete.

 

Ak máte radi históriu a radi sa dozvedáte ako sa žilo v minulosti, tak ste na správnom mieste.

Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny sa výrazne odlišuje od ostatných múzeí v prírode predovšetkým formou zástavby a skladbou objektov. Je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek. Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, reprezentujúcich typické znaky ľudového staviteľstva roľníckych a remeselníckych vrstiev, sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty. Všetky stavby spolu vytvárajú jedinečnú skladbu historického a kultúrneho prostredia dávneho Liptova.

 

 

Galéria ILUSIA

ILUSIA je fascinujúci svet optických klamov, ktoré podkopú dôveru v Tvoje zmysly. Prečítať si noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkať slona, prejsť sa krajinou lega alebo si zatelefonovať na dne bazéna… toto a ešte omnoho viac ponúka ILUSIA. Umenie optických ilúzií a 3D malieb Ti jednoducho vyrazí dych. V galérii ILUSIA nebudeš veriť vlastným očiam. Nič nie je v skutočnosti také, ako to na prvý pohľad vyzerá!

 

 

en_USEnglish