Reštaurácia a catering

 

 

Hotelová reštaurácia hostí očarí nielen skvelým jedlom, ale i svojím vybavením. Posedieť môžete pri krbe, alebo váš pohľad môže spočinúť na freske nástennej maľby, ktorá zobrazuje ako mnísi templárskeho rádu putujú so svätým kalichom do Jeruzalema. Chutná kuchyňa sa vyznačuje slovenskými špecialitami, pričom tovary sú najmä  od lokálnych výrobcov z domácich fariem pripravované naším šéfkuchárom s odbornosťou a profesionalitou.

Stravovanie

Reštaurácia

Príslovie hovorí „ako sa stravujeme, tak sa i cítime“ Denne pre vás pripravujeme rozmanité jedlá podľa vlastného výberu, pričom suroviny vyberáme čerstvé od lokálnych drobných chovateľov a farmárov.  Jedlá sa pýšia prívlastkom liptovské špeciality, ktoré hotelový šéfkuchár plánuje a pripravuje s vysokou odbornosťou, dlhoročnou praxou a tajnými receptúrami od starých materí.

V príjemnej atmosfére reštaurácie, ktorej dominuje ohňový stĺp a reliéf poslednej večere templárskych bojovníkov si pochutnáte na vynikajúcich jedlách pripravených z kvalitných čerstvých surovín.

Nezabúdame samozrejme ani na rodiny s deťmi, pre ktoré sme vytvorili špeciálne detské menu. Jedálny lístok obmieňame a dopĺňame sezónnymi jedlami podľa aktuálnej ponuky.

Kapacitu reštaurácie 80 miest je možné spojením s Pustovňou starého mnícha rozšíriť až na 120 miest.

Otváracie hodiny reštaurácie: 11:00 – 22:00 hod.

Pustovňa

 

Pohodovú atmosféru doladí živá ľudová hudba, ktorú zabezpečíme na požiadanie. Chuť grilovaných špecialít doplní orosený krígeľ čapovaného piva alebo pohár kvalitného slovenského vína z našej vínnej karty.

Pustovňa Starého Mnícha je samostatná časť reštaurácie s kapacitou do 40 osôb. Variabilnosť a dispozičné riešenie priestorov (Pustovňa + Reštaurácia) umožňujú zvýšiť kapacitu na 120 miest.

Humno

V  Humne starých materí zažijete pravú liptovskú hostinu, kde apetít posilní čerstvý horský vzduch a atmosféru umocní vnútorný otvorený gril, vonkajšie ohnisko na opekanie a tiež svetelná lampiónová výzdoba či vatra, ktoré pre Vás pripravíme na požiadanie. Prípravu jedál môžete ponechať na našich skvelých kuchárov, alebo Vám zadovážime a pripravíme kvalitné suroviny a jedlo si môžete dokončiť a naservírovať sami.

Ak by ste si chceli spríjemniť večer hudbou a tancom, pripravíme pre Vás priamo pri Humne aj ´Tančiareň´.

Humno starých materí ponúka priestor pre maximálne 80 osôb s dobovým sedením na drevených laviciach. Je obzvlášť obľúbené pre uzavretú spoločnosť.

V zimnom období poskytujeme pre hostí deky na lavice.

Catering

Každý deň je výnimočným a prináša mám svoje radosti, počas dňa človek praktizuje bežné činnosti. Jednou z nich je i čas na jedlo. Veríme že spoločne s vami nastavíme slávnostné menu tak, aby vám na malý moment pri vychutnávaní si skvelého jedla zastal čas a očarili sme vaše zmysly nielen vizuálne, ale aj vôňou a chuťou.

Coffee break

Občerstvenie počas školenia alebo rodinného stretnutia či teambuildingu nám dodajú vždy energiu a silu počas dňa. V rámci coffee breaku si viete vybrať od alko – nealko nápojov, cez miešané drinky až po malé chuťovky ako sú mini bagetky, bohaté obložené misy, jednohubky, chlebíčky a šunkovo-syrové variácie, až po údeninkovú špeciálnu De Luxe misu hotela mních či nápojový stôl podľa Vášho gusta, to všetko pripravíme v štýle aký si sami zvolíte tak, aby ste sa cítili príjemne a výnimočne

Večerný raut

Pre spestrenie si neskorého zábavného večera netreba zabúdať ani na doplnenie energie chutným ľahkých jedlom, servírované mäsové špecieality podľa vlastného výberu alebo bufetové stoly či ľahké obložené misy, či liptovské zabíjačkové dobroty, pripravíme pre vás priamo na mieru tak, aby ste do neskorej noci boli plní energie a vitálni.

Grill party

Divinové hody

Horský hotel mních dominuje lokálnymi produktami ako sú chutné rybacie, kačacie, husacie, alebo divinové špeciality, ktoré pripravuje hotelový šéf kuchár tradičným slovenským spôsobom a tajtnou prastarou  receptúrou a dochucuje liptovskými bylinkami.

Degustácie

V pohodlí hotela a za útulného  praskania ohňa si môžete vychutnať degustácie rôznych výrobcov vín, rumov, či koňakov alebo kávy. Degustácie pre Vás pripravíme odbornou formou s historickým výkladom a štipkou zábavy, pričom Vám ohalíme tajné spôsoby pestovania a výroby vín, alebo kávy a koňakov tak, aby ste sa cítili ako majster someliér.

sk_SKSlovak